A tematikus hónap keretében 2009. április 9-én a Budapesti Állat- és Növénykertbe látogattunk, hogy ott jobban megismerkedhessünk Kós Károly építészetével.
Az összeállított feladatsoron keresztül felfedezhettük az erdélyi építész és Zrumeczky Dezső 1909 és 1912 között tervezett pavilonjait.
A 17 ház közül 10 még ma is eredeti helyén áll, egy épületet pedig áthelyeztek. A világháborúk pusztítása és az idő okozta károkat helyreállították, és a nagyrészt fából, kőből készült, fazsindellyel borított épületeket az eredetiekhez hűen rekonstruálták.
Bár az állatkert Kós Károly óta sokat változott, a modern épületek közt is kiemelkednek az erdélyi motívumokkal díszített, illetve az állatok származási helyének tradicionális építészeti stílusát követő házak.
Példaként említhetjük a Magyar Parasztudvart, a Madár-, Krokodil-, Szarvas-, Fácán-, Norvég Házakat.
A feladatok mellett egy különleges, csak nekünk bemutatott előadáson is sokat tanulhattunk, amikor egy gondozó a hollókról mesélt nekünk. A karján ülő madár életmódját, természetben betöltött szerepét, az emberhez fűződő kapcsolatát, a csillogó tárgyakhoz (kulcs!) való vonzalmát ismerhettük meg.
A feladatlapok megoldása közben szabadon nézelődhettünk, a nap végeztével pedig közösen másztuk meg az állatkert fölé magasodó Nagysziklát.
Tanulságos túránk egyben élvezetes is volt, a vidám hangulatot, és a lehetőséget is köszönjük tanárainknak.
Nagy Eszter 10.A.