Ökoiskolai munkaterv
2012 /13-as tanév
Készítette: Dunayné Limbek Andrea
Hetzl Andrea: biológia
Dr. Gidó Zsolt: biológia
Török Csaba: földrajz
Dunayné Limbek Andrea: kémia
1. Terepgyakorlatok:
2012 szept. 19-21 9.a oszt. Pénzesgyőrbe
2012 szept. 26-28 9.b oszt. Pénzesgyőrbe
Szerencsy Nóra szülési szabadságra ment, Gál Ildkó pedig az Apáczai Gimnáziumban fog szeptembertől tanítani, két új biológia szakos kollegával kezdjük ezt a tanévet, Hetzl Andrea és Dr. Gidó Zsolt személyében.
Hetzl Andrea tanítja a biológiát a 9. évfolyammal kezdődően, ő készíti fel tanulóinkat az érettségire is.
Dr. Gidó Zsolt tanítja az 5. és 6. osztályban a természetismeretet, 8. évfolyamon a biológiát. Zsolt nagyon sok személyes természeti élménnyel rendelkezik, a biológia tanítása során is törekszik a minél élményszerűbb szemléltetésre, a gyerekek munkáltatására.
Iskolánk egyik kiemelten fontos tevékenysége a terepgyakorlatok megrendezése órarendi keretek között, pedagógiai programba foglalva, másrészt a környezeti nevelés magas szintű megvalósítása iskolánkban, mint ökoiskolában.
Mindkét új kollegámnak mentora vagyok, célom, hogy minél jobban beilleszkedjenek iskolánk tanári közösségébe, megtalálják a gyerekekkel a megfelelő hangot, megtanulják a terepgyakorlataink rendjét, módszereit, hogy sikeresen tudjanak részt venni úgy a jó gyakorlatok „művelésében”, mint átadásában. (Referenciaiskola!)
A pénzesgyőri és a bugaci terepgyakorlat előtt külön napon be kell járnunk a kollegákkal a terepet, hogy meg tudják tartani önállóan a terepgyakorlatot az osztály egyik felének. (Az osztályokat két részre osztjuk a terepi foglalkozásokon.) Ez egy-egy munkanapot fog igénybe venni az érintett kollegáknál szeptemberben ill. májusban.
A börzsönyi terepgyakorlat helyett új helyszínen, új tematikával új földrajz terepgyakorlatot dolgozott ki Török Csaba, címe: Természet-társadalom terepgyakorlat, helyszíne: Balaton –felvidék. Ez a terepgyakorlat az eddigihez képest többet foglalkozik a gazdaságföldrajzi vonatkozásokkal és kapcsolódik a történelem tantárgyhoz is, így ezen a terepgyakorlaton a másik szaktanár Ugron Ábel kollegánk lesz.
2013 májusában Bugacra megyünk a 8. évfolyammal.
2. Madárbarát kert: az odúk ellenőrzését, takarítását Gidó Zsolt vállalta
A téli madáretetést a tanító nénikkel és az 5.- 6. osztállyal együttműködve végezzük.
3. Madárcsengő: A hónap madara faliújságot felváltva készítjük/készíttetjük (H. Andrea, G. Zsolt, D. L. Andrea )
A csengőhangok beállításában idén is számítunk Stimecz András kollegánk segítségére.
4. Szelektív gyűjtés: Idei célom, hogy fokozottabban bevonjam a szaktanárokat és évfolyamfelelősöket a szelektív gyűjtésbe, érezzék ők is magukénak a feladatot. Így szoktathatjuk, nevelhetjük a gyerekeket a szelektív gyűjtésre
5. A TÁMOP pályázat keretében részt veszünk a jó gyakorlatok átadása programban terepgyakorlatainkkal. Új terület ez számunkra, a megfelelő gyakorlat kialakítása a célunk.
6. Pályázatok : Pályázunk minden, környezeti nevelési tárgyú pályázatra